W związku z zaostrzeniem normy unijnej dotyczącej dopuszczalnej zawartości niklu w biżuterii propagujemy hasło - „Odnikluj się z marką ”.

Jako jedyna w Polsce,

Firma Diaxor już od 8 lat oferuje w standardzie białe złoto palladowe, przez jubilerów zwane szlachetnym. Ta nobilitująca nazwa jest uprawniona, gdyż  złoto palladowe ma zdecydowanie bielszą barwę przypominającą platynę i dlatego nie wymaga rodowania. Z tego powodu lepiej kontrastuje z żółtym złotem. Ma też jeszcze jedną praktyczną zaletę - przy wielu wzorach daje większą możliwość korekty rozmiaru. Na zdjęciu po prawej pokazane są obrączki, które zawierają białe złoto nierodowane z domieszką palladu (szlachetnego metalu z gatunku platynowców). W tym miejscu wyjaśniam, że powszechnie sprzedawana złota biżuteria próby 585 zawiera czystego złota 58,5%. Pozostałe 41,5% stanowią kombinacje metali takich jak: srebro i miedź (tzw. żółte złoto), srebro i nikiel (tzw. białe złoto), srebro i pallad (tzw. białe złoto palladowe). Pallad jest czterdziestokrotnie droższy od srebra. W handlu można spotkać obrączki z palladu, lecz nie należy ich mylić ze złotem palladowym.

obrączki białe złoto

Masa obrączki lub pierścionka ma bezpośredni wpływ na trwałość i wygląd. Apeluję o rozsądek, abyście skuszeni niską ceną nie kupowali zbyt lekkich obrączek, lutowanych na obwodzie lub z cyrkoniami. Przychodząc do sklepu Diaxor zadbam abyście Państwo świadomie lub nie, kupili najkorzystniej... Ryszard Domagała
W firmie Diaxor bardzo wielu klientów przekonało się, że do ustalenia rozmiaru obrączki przywiązujemy ogromną wagę. Wykonujemy tę czynność z pełnym profesjonalizmem i wręcz perfekcyjnie.

pierścienie miarowe

Aby wykonać dobrze swoją pracę, pomiary dokonujemy specjalnie wykonanymi do tego celu miernikami ze złoconego srebra. Pierścienie miarowe mają kształt obrączki z wewnętrzną soczewką o szerokościach 4, 5, i 6 mm, których używamy w zależności od profilu zamawianych obrączek ślubnych. Dokonując pomiaru za ich pomocą mają Państwo sposobność poczuć jak będzie układała się na palcu Państwa zamawiana obrączka. Takie postępowanie procentuje pełnym zadowoleniem klienta i brakiem poprawek. Szczególnie jest to ważne w przypadku obrączki z brylantami, której korekta wiąże się z powtórnym jej wykonaniem. Dla osób zdecydowanych na zakup obrączek przez internet w firmie Diaxor, wymyśliliśmy pewny i bezpieczny sposób na ustalenie rozmiarów palca. Należy w tym celu pójść do najbliższego zakładu złotniczego lub jubilera i na samym wstępie zaoferować kwotę 30 zł za poprawne wykonanie usługi. Wydana suma na ten cel zostanie odliczona od kwoty zakupu.

Obrączki ślubne - wzory z kolekcji Kameleon. Jak widać kolor złota zmienia zdecydowanie wygląd dopasowując się do karnacji dłoni.